Kazališna predstava "Raspucavanje"

Autor: Mirjana Lesić, 12. 4. 2024.

U utorak, 9. travnja 2024. u našoj školi održana je kazališna predstava "Raspucavanje" u produkciji Kazališta Lutonjica Toporko. Predstava je održana za sve učenike od 5. do 8. razreda.

Radnja priče prati trojicu sedmaša: Bornu, Aleša i Kemala koji su na dan četvrtfinalne utakmice Hrvatska - Brazil bili u kazni i nisu je mogli gledati. Pokušavaju barem osluškivati utakmicu, te u prvi plan iskaču teme međuvršnjačkog nasilja, rasne diskriminacije i obiteljskih problema koje se sve češće pojavljuju u današnjem društvu. Važno je napomenuti da se predstava odigrava uz potporu Hrvatskog nogomentnog saveza, te se na ovaj način želi preventivno i edukativno dati doprinos suzbijanju neprihvatljivih ponašanja u društvu. Naši učenici uživali su u gledanju prestave.