Izložba u knjižnici

U našoj školskoj knjižnici upriličena je izložba radova Učeničke zadruge Regoč koja djeluje pri našoj školi. Spretne ruke učenika zadruge i njihovih voditeljica, inspirirane likovima iz bajki i priča Ivane Brlić-Mažuranić, izradile su prava mala remek djela od gline. Likovi su prikazani u obliku malih kipića, kao privjesci za ključeve, ima tu i šalica i bedževa sa motivima Ogulina. Posebno treba istaknuti jedinstvenu šahovsku ploču s njezinim figurama.  Iako je postavljena za potrebe snimanja emisije "Luka i prijatelji", zbog svoje je posebnosti zainteresirala mnoge učenike i nastavnike.

Treba spomenuti i da se svakodnevno u školskoj knjižnici održava radionica izrade čestitki tehnikom vezenja. Radionica također djeluje u sastavu Učeničke zadruge Regoč, a okuplja i učenike i nastavnike, koji predvođeni svojom voditeljicom izrađuju prekrasne čestitke.

Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin / Ulica Josipa bana Jelačića 1, HR-47300 Ogulin / www.os-ibmazuranic-ogulin.skole.hr / ured@os-ibmazuranic-ogulin.skole.hr