Nagrade za najuspješnije učenike 4. Likovno-literarnog natječaja „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar!“ Motiv je bio ribar Palunko.

Autor: Mirjana Lesić, 29. 4. 2024.

Učenici UZ „Regoč“ i ove su godine izradili nagrade za najuspješnije učenike 4. Likovno-literarnog natječaja „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar!“ Motiv je bio ribar Palunko.
Proces izrade keramičke figure traje desetak dana, a uključuje modeliranje gline, sušenje, bojenje engobama, biskvitno pečenje, glaziranje pa ponovno pečenje. Dugotrajan je to proces koji nas uči da ništa ne ide preko reda te se određene zakonitosti moraju poštivati. Nakon što se glina iz svojih skromnih početaka susrela s vatrom i pretvorila u novu, trajnu tvar keramiku, figurice još mjesecima pucketanjem pričaju svoju priču.
… ili su to Domaći?