Svjetski dan planeta Zemlje i Festival Znanosti 2024. - Inteligencija

Autor: Mirjana Lesić, 26. 4. 2024.

Svjetski dan planeta Zemlje obilježen je u PŠ Drežnica radionicom geologije u koju su bili uključeni svi učenici naše škole. Učiteljice geografije, M. Regetaš, na zanimljiv način demonstrirala je učenicima erupciju vulkana, upoznala je učenike s kristalima te su učenici aktivno opisivali građu Zemlje koristeći plod naranče.

Nakon radionice geologije, učenici 8. razreda održali su nekoliko zanimljivih i edukativnih izlaganja putem prezentacija:
"Ostani zdrav, nemoj se zaraziti",učenici: Petra Kosanović i Sara Zrnić; mentor: Amalija Misir-Čujko
"Uho - organ sluha i ravnoteže",učenici: Petra Kosanović i Borna Kosanović; mentor: Amalija Misir-Čujko
"Okom gledamo, mozgom vidimo", učenici: Nikolina Radojčić i Sara Zrnić; mentor: Amalija Misir-Čujko
Učenici 5. razreda pripremili su dvije interaktivne radionice koje su naišle na veliki interes osobito učenika nižih razreda naše škole.
"Inteligencija vode ", učenici: Nevena Ivošević, Lana Lončar i Sanja Maravić; mentor: Amalija Misir-Čujko
"Aristotelovo jaje", učenici: Karlo Jankov i Nikša Kosanović; mentor: Amalija Misir-Čujko
Festivalom znanosti promičemo znatiželju, kreativnost među našim učenicima.
Na ovaj događaj u našoj školi, odazvali su se i roditelji učenika kao sudionici lokalne zajednice.
Pripremila: Amalija Misir-Čujko i Martina Regetaš
Foto: Amalija Misir-Čujko i Martina Regetaš