Darivanje slikovnica i knjiga dječjem odjelu ogulinske bolnice

Autor: Mirjana Lesić, 30. 3. 2023.

28. ožujka 2023. godine učenici 7.c razreda Nika Kolić, Sara Domitrović, Sara Makek i Dominik Sabljak s knjižničarkom Marijom Kolić posjetili su dječji odjel Opće bolnice i
bolnice branitelja Domovinskog rata Ogulin. Tom su prilikom uručili tri paketa slikovnica i knjiga za male pacijente, koje su prikupili i darovali učenici i djelatnici naše škole. Time smo obilježili i neke značajne datume kao što je Međunarodni dan darivanja knjigom, nadolazeći Međunarodni dan dječje knjige te rođendan kampanje "Čitaj mi" kojima se promiče i ističe važnost čitanja djeci od najranije dobi.

Nadamo se da će darovane slikovnice i knjige obradovati male pacijente i da će im vrijeme provedeno u bolnici učiniti bar malo lakšim i ugodnijim.
Pakete su u ime malih pacijenata preuzele voditeljica Odjela pedijatrije Vedrana Zubčić Zrnc, dr. med., spec. pedijatra neonatolog i glavna medicinska sestra koje su se i prigodno zahvalile svim učenicima i djelatnicima škole na lijepom poklonu.