Natjecanje “Djevojčice u STEMU-u – Informatika"

Autor: Mirjana Lesić, 7. 5. 2024.

Natjecanje “Djevojčice u STEMU-u – Informatika" održano je 25. travnja, povodom Međunarodnog dana djevojaka i žena u IKT-u. U natjecanju su sudjelovale tri četveročlane ženske ekipe učenica sedmih i osmih razreda.
Ekipa 1 djelovala je u sastavu: Marina Blašković, Sara Makek, Rita Sabljak i Ema Blašković, učenice su ostvarile 11. mjesto.

Ekipa 2 radila je u sastavu: Lucija Smolčić, Lana Kolić, Iris Đurđević i Azra Luketić.
Ekipa 3 radila je u sastavu: Lara Sudarić, Nika Kolić, Dora Žanić i Katja Vranić.
Test se sastojao od 20 zadataka iz područja osnova informatike, digitalnih kompetencija, računalnog razmišljanja te programiranja. Pojedine učenice sudjeluju i u e-Twining projektu “Djevojčice u STEM-u” u kojem su se upoznale što su žene postigle u znanosti i zašto je znanosti potrebna svaka žena. Projekt je započeo u studenom 2023. g. Uključivao je nekoliko aktivnosti, poput istraživanja i izrade materijala, online intervju s znanstvenicima, upoznavanje s najpoznatijim znanstvenicima i natjecanjem.
Mentor učenicima je Mirjana Lesić, prof.