LOVE CLAVI – natjecanje mladih solista i ansambala

Autor: Mirjana Lesić, 7. 5. 2024.

Održan je u nedjelju, 5. svibnja 2024. – Samoborki muzej. U solističkim  kategorijama natjecanje je otvoreno učenicima – izvođačima koji sviraju jedan od instrumenata s klavijaturom (klavir, harmonika, marimba, ksilofon).

O LOVE CLAVI

Kategorije su podijeljene po godinama učenja u glazbenoj školi ili u izvaninstitucionalnom glazbenom obrazovanju.  Članovi žirija cijenjeni su  hrvatski glazbenici i glazbeni pedagozi, koji će osim bodovanjem,  izvedbu ocijeniti i usmenim komentarom, neposredno nakon samog nastupa.

Tim činom želimo u Natjecanje ugraditi edukativni trenutak i stvoriti prisniji kontakt izvođača, publike i članova ocjenjivačkog suda. Dosadašnje iskustvo je pokazalo da takav format doprinosi samopouzdanju učenika i radosti javnog nastupa .

UČENICA: Dora Žanić

Naša učenica Dora Žanić odsvirala je žiriju i publici dvije skladbe različitog razdoblja. Barok: J. S. Bach Dvoglasna invencija br 15. i romantizam: F. Mendelssohn: Venetianisches Gondollied op. 30 No. 6. Natjecala se u trećoj kategoriji (5. i 6. r. OGŠ) Nakon nastupa i predaha, slijedila je dodjela nagrada i priznanja. Dora je dobila priznanje za natjecanje te osvojila 78,25 bodova. Ovo je bilo prvo Dorino iskustvo s natjecanjem, ali vjerujemo ne i zadnje. Iza nje su sati vježbanja klavira i mnogobrojni nastupi koji nisu bili natjecateljskog karaktera, ali ti nastupi su joj pomogli u prevladavanju treme samog javnog nastupa pred ljudima.

Vjerujem da će Dora i dalje biti vrijedna, marljiva i tako iz dana u dan napredovati. Prije svega želim joj da uvijek uživa u samom sviranju klavira i da ljubav prema glazbi nikada ne izgubi.  (Ivana Karlušić – Dorina učiteljica klavira)

Učenica: Dora Žanić 5.r OGŠ

Učiteljica klavira: Ivana Karlušić