Vesela maškarana povorka učenika PŠ Kučinići

Autor: Mirjana Lesić, 17. 2. 2023.

U petak, 17.veljače 2023. godine učenici, ali i učiteljice Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić, Područne škole Kučinići sudjelovali su i dječjoj maškaranoj povorci kroz Kučinić Selo, Sabljak Selo i Salopek Selo. U veseloj ,raspjevanoj i glasnoj povorci sudjelovalo je 29 –ero maskiranih učenika zajedno sa svojim učiteljicama, te su na taj način pokušali održati tradiciju kraja i razveseliti lokalno stanovništvo pjesmom i plesom.  Bilo je tu super junaka, Spidermana, Supermana, gusara i starčića, lavova, tigrova i jedna sramežljiva panda, te dobrih vila i princeza s opasnim vješticama.

Vesele maškare s finim delicijama, kolačima i slatkišima ugostili su obitelji: Valentine Sabljak (Jerković), baka Ankica Sabljak, obitelj Domitrović, obitelj Kolić ( Miše ) s bakom Ružom Kolić te na samom kraju nas je ugostila baka Ivanka Kučinić s kćeri Ivom Kučinić Radošević gdje su učenici odmorili noge i okrijepili grlo nakon silnog pjevanja i plesa. Na samom putu povorka je bila nagrađena slatkišima koje su im dale i vrijedne tete iz obje prodavaonice Gavranović pokraj kojih smo prolazili.

Sve loše i zlo što nas je mučilo tijekom prošle godine, učenici i učiteljice pokušale su plesom i pjesmom otjerati te pozvati proljeće da nas ugrije toplim zrakama sunca. U tome su nam pomogli i dobri i veseli ljudi ovoga kraja.

Nadam se da im je i uspjelo!

Učiteljice:  Gordana Pađen, Ivanka Kirasić, Josipa Tarle i Renata Hasan