Naturalists in the City Međunarodni eTwinning projekt

Autor: Mirjana Lesić, 21. 12. 2022.

Učenici naše škole rado sudjeluju u eTwinning projektima. Međunarodni projekt naziva Naturalists in the City, jedan je od projekata ove školske godine. U njemu sudjeluju učenici sedmih razreda OŠ Ivane Brlić Mažuranić i PŠ Drežnica s voditeljicama Anitom Belančić i Amalijom Misir-Čujko.

Ciljevi projekta su omogućiti učenicima postati „urbani znanstvenici“ koji će spoznavati prirodu i primjenjivati digitalne alate kroz zadane aktivnosti kao što su kodiranje, izrada video uradaka o bioraznolikosti, sadnja drveća, izrada stripova vezanih uz prirodu, izrada kalendara i slično.
Jedan od zadataka ovog projekta bio je i sadnja drveća. Učenici Područne škole Drežnica u okolišu škole posadili su sadnicu šljive Bistrice. Sadnica ove šljive nije posađena u optimalnom agrotehničkom roku, no zadatak je ispoštovan.
Svojim radom na ovom projektu učenici stječu ishode iz više nastavnih predmeta te ishode međupredmetnih tema, osobito međupredmetne teme održivi razvoj.
Amalija Misir-Čujko