ZAPOČELI SMO MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Autor: Mirjana Lesić, 24. 10. 2022.

Mjesec hrvatske knjige započeli smo posjetom prvih razreda GKČ Ogulin, a pri tome su mnogi učenici  postali članovi Knjižnice i dobili  svoje članske iskaznice.

21.10. 2022. u knjižnici smo s učenicima produženog boravka  i njihovom učiteljicom Marijom Domitrović proveli vrlo zanimljivu aktivnost vezanu za Mjesec hrvatske knjige,  Međunarodni dan školskih knjižnica i projekt Pssst… priča! koji su osmislile učiteljice PB. Nakon čitanja slikovnice "Gricko – čudovište koje gricka knjige" i razgovora o čuvanju i brizi za knjige, važnosti čitanja i zaključka da čudovište postoji samo u knjigama, učenici su izrađivali straničnike u obliku Gricka. Bilo je vrlo zanimljivo, zabavno i poučno, a učenici su uživali izrađujući svoje vrlo maštovite straničnike.