„Ljubav djeci prije svega“

Autor: Mirjana Lesić, 5. 10. 2022.

Osmijeh na dječjim licima uvijek razveseli svakoga . Veselja, osmijeha i radosti danas nije nedostajalo u našoj školi. Sportska dvorana i školsko dvorište  bili su ispunjeni učenicima 1.a i 1.b  razreda koji su uživali u sportskom aktivnostima povodom obilježavanja Dječjeg tjedna. Za tako vedro ozračje  pobrinuli su se, kao i mnogo puta do sada , naši susjedi iz Obrtničke i tehničke škole Ogulin.

Inicijator aktivnosti, vjeroučiteljica Vesna Vrbanić okupila je oko sebe vrijednu ekipu koja je otvorenog srca pokazala da ljubav, prije svega, daruju djeci. Profesor Petar Ribić osmislio je i uz pomoć svojih učenika proveo sportske aktivnosti za učenike. Preskakanja, provlačenja, poskakivanja i trčanja bile su glavne odlike današnjeg dana dodatno začinjene dječjim veseljem.

Kako sve ne bi ostalo na rumenim licima i izgubljenoj energiji, organizatori su završetak zasladili pripremljenim bombonima.

Pošto svaki sportski uspjeh završava dodjelom medalja tako ni ovom prilikom takav običaj nije izostao. CNC operateri s nastavnikom Patrikom Poljakom izradili su medalje  za sve učenike. Mnogima je ova medalja bila prva te je time doživljaj bio veći.

Ponosni na uspjeh i uspješno savladane sportske prepreke, učenici su završili današnji nastavni dan.

Uz zahvalu organizatorima, učenicima  i djelatnicima Obrtničke i tehničke škole Ogulin možemo reći da je ljubav prema djeci most koji spaja dvije škole i omogućuje realizaciju odličnih ideja.

Alemka Lovnički