Kaufland škola voća i povrća-osvojeno prvo mjesto

Autor: Mirjana Lesić, 9. 6. 2022.

Učenici četvrtih razreda matične škole sudjelovali su na nagradnom natječaju Kaufland škola voća i povrća. Zadatak natječaja bio je osmisliti i izraditi kuharicu zdrave hrane s receptima pisanim  na zavičajnom govoru koji  sadržavaju  voće i povrće. Ponosni smo što je naša kuharica u konkurenciji od 239 prijavljenih javnih osnovnih škola diljem Hrvatske  osvojila prvo mjesto.

Stručni žiri u sastavu chef Pero Savanović, slastičarka Ivana Čuljak i Marija Franić, voditeljica Korporativnih komunikacija Kauflanda izabrali su najkreativnije knjige recepata koje su školama donesle laskavu titulu Kaufland škole ViP za školsku godinu 2022./2023. U odluci žirija stoji :“Knjiga recepata Vaše škole, prema mišljenju stručnog žirija, bila je kreativnija od svih knjiga recepata škola koje su se prijavile za istu trgovinu. Ovim putem svim učenicima, nastavnicima kao i svima drugima uključenima u proces iskreno zahvaljujemo na trudu i čestitamo.“ Naime,za svaku trgovinu  Kauflanda u Hrvatskoj odabrana je po jedna škola koja će tijekom čitave iduće školske godine svakog tjedna besplatno dobivati svježe voće i povrće.

U izradi kuharice naslova“ Kad dojdem doma“ sudjelovali su učenici: Erik Cindrić, Amalija Hasan, Teo Kladnik, Arijana Majetić, Dunja Mamula, Tonka Peter,  Emma Puškarić, Iris Sušanj, Eva Tonković i Gabrijela Vučić.

Njihove mentorice bile su Renata Hasan, Glorija Domitrović i Alemka Lovnički.

Veselimo se svježem voću i povrću iz Kauflanda !