KUĆA ZNANJA U SREDIŠTU GRADA I 130.ta OBLJETNICA OŠ IVANE BRLIĆ - MAŽURANIĆ OGULIN

Autor: Danko Bertović, 19. 4. 2021.

ČESTITKA ANĐELKE SALOPEK, RAVNATELJICE OŠ IVANE BRLIĆ-MAŽURANIĆ OGULIN POVODOM 130.te OBLJETNICE ŠKOLE

Za 130.tu obljetnicu zgrade škole i uz 147.u obljetnicu slavne spisateljice, OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin je pokrenula 1. likovno-literarni natječaj „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar“ u koji su uključili sve osnovne škole Republike Hrvatske.
U likovnom natječaju je sudjelovalo 49 škola, 167 učenika i 54 mentora,
u literarnom natječaju 36 škola, 86 učenika i 46 mentora što je ukupno 85 škola, 253 učenika i 100 mentora. Zbog velikog broja pristiglih likovnih i literarnih radova, Povjerenstvo za likovne radove, kao i Povjerenstvo za literarne radove odlučilo je u Biltenu izdvojiti samo nagrađene radove kroz dvije kategorije te pohvaljene likovne radove. Likovni i literarni radovi učenika izloženi su u predvorju školske dvorane "Ivica Cindrić-Piva" pri OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin. Zbog epidemiološke situacije, svečanog otvorenja izložbe neće biti, ali smo izradili Bilten. Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju, a učenicima, mentorima i školama poštom šaljemo nagrade i zahvalnice za sudjelovanje na 1.likovno-literarnom natječaju "Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar"!

bilten se nalazi na poveznici : https://issuu.com/ibmogulin/docs/bilten

Uz 130.tu obljetnicu OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin i 30 godina od preimenovanja
OŠ Jure Kaurić u OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin, naša škola obilježava i
25 godina Školskog lista Regoč. Vrijedni učenici novinari uz mentorstvo Nataše
Možgon, prof. hrvatskog jezika pripremili su virtualno predstavljanje našeg
školskog lista Regoč!

učenici dramske skupine uz mentorstvo Tamare Pavičić, pedagoginje škole, snimili su radio dramu Šegrt Hlapić koju možete poslušati klikom na poveznicu!