Budi promjena kakvu želiš vidjeti u svijetu!

Autor: Mirjana Lesić, 6. 4. 2023.

U sklopu izvannastavne aktivnosti "Bajka u školskom vrtu" učenici 7. b razreda obilježili su Prvi dan proljeća, ali i

21. ožujka – Svjetski dan šuma

22. ožujka – Svjetski dan voda

23. ožujka – Svjetski dan meteorologije (s temom: Kakvo vrijeme, klimu i vode ostavljamo budućim naraštajima?)

Učenici 7. b razreda sa svojom razrednicom primijenili su stečeno znanje te su uredili školski pano.
"Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu“ ovogodišnja je tema Svjetskog dana voda. Toga dana osobito se naglašava i skreće pozornost ljudi diljem našeg "Plavog planeta" na važnost očuvanja voda. Učenici su se uključili i proveli aktivnost recikliranja kartonskih kutijica koje su dobili za školsku marendu u kojima su se nalazili trokutići topljenog sira za namaz. Nakon konzumacije sira, kutijice umjesto da završe u plavim kontejnerima za smeće, učenici su ih upotrijebili i iskoristili za likovno izražavanje i prikazivanje svojeg viđenja godišnjeg doba - proljeća, vode u prirodi te neizostavne šume kojom obiluje ogulinsko područje. Ova aktivnost odnosila se i na međupredmetnu temu Održivi razvoj, osobito na recikliranje i stvaranje novih vrijednosti.

Vješti učenici, postavili su izložbu crteža i poruka u svojoj učionici.

Ovom radionicom učenici su primijenili stečeno znanje te su povezali značajne ekološke datume. Uočili su međusobnu povezanost i isprepletenost zraka, voda i šuma, kreativno su se izrazili te su ujedno osvijestili važnost brige za prirodna bogatstva koje treba očuvati.
Pripremila učiteljica biologije Amalija Misir-Čujko
Foto: Amalija Misir-Čujko