Svjetski dan osoba s Down sindromom

Autor: Mirjana Lesić, 22. 3. 2023.

Učenici prvog razreda produženog boravka OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin sa svojom učiteljicom Marijom Domitrović obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom čitajući slikovnicu ,,Vedrina suncokreta”, autorice Nataše Šunić Vargec. Priča govori o djevojčici Miji koja je dijete suncokret i zna da je drugačija, ali baš kao i svako drugo dijete traži i treba puno ljubavi, prihvaćanja i razumijevanja. Učenici su puno naučili o tome što je Down sindrom te zašto se obilježava 21. ožujka. Saznali su da je simbol Dana sindroma Down šarene čarape. Nošenjem šarenih čarapa učenici su skrenuli pozornost javnosti na potrebu uvažavanja različitosti, te na mogućnosti osoba s Down sindromom.