Praktično učenje od samih proizvođača!!!!!

Autor: Mirjana Lesić, 21. 2. 2023.

Zdrava prehrana je jedan od najvažnijih segmenata u djetinjstvu. Učenici kroz razne projekte uče kako se pravilno hraniti. Godina radimo sa učenicima na projektu pravilne prehrane i dajemo im nove spoznaje i trudimo se biti u trendu. Nakon obrađenih sadržaja koji se sastoje od pravilne prehrane namred je došla nadopuna znanja i praktični rad. Danas su nam u goste došli Mikro Meni! Opg Mikro meni je na našem području već više od dvije godine.

Bave se uzgojem Mikropovrća, jestivog cvijeća i začinskog bilja.
Mikropovrće se konzumira svježe kao dodatak toplim ili hladnim jelima. Potvrdili su nam važnost pravilne prehrane i kako sa mikrobiljem možemo u organizam unijeti veliku količinu fitotvari u manjoj energetskoj vrijednosti.
Unijeti dovoljno vitamina i minerala a ne pretjerati sa kalorijskim unosom velika je i bitna stvar u životu. Kod ubrzanog načina života, ponekad ne stignemo imati kvalitetan i cjelovit obrok. Zato ovo sitno, a toliko bitno bilje čini kvalitetni dodatak našem obroku.
Imali smo čast naučiti kako sijati i uzgajati bilje. A na samom kraju degustirali smo mikro Rukolu, Rotkvicu, Gorušicu, Vlasac i Suncokret kao samostalne mikro biljke ili dodatak hladnom predjelu.
Učenici su oduševljeni predavanjem i degustacijom uz poruku „do neke nove prilike“.
Hvala našim gostima Mikro Meni na znaju koje su podijeli sa nama. Hvala i na divnim biljkama koje su nestale u trenu. Vrijeme koje ste nam darovali iskoristili smo maksimalno te puni energije nakon konzumacije mikrobilja koristimo za smišljanje nekih novih ideja i projekta!!!!
Veselimo se novoj suradnji sa Mikro Meni!!!
Učenici 7.a razreda sa razrednicom Katarinom Magdić.