LJUBAV ZA SVE

Autor: Mirjana Lesić, 14. 2. 2023.

13.2.2023. učenici 1. razreda  produženog boravka povodom Valentinova su sa svojom učiteljicom Marijom Domitrović i školskom knjižničarkom Marijom Kolić  proveli vrlo zanimljivu aktivnost. Najprije su pažljivo poslušali prigodnu priču "Bobo i Biba" iz knjige "Svaka je mrvica važna" autorice Marice Milčec. Složili su se da im se jako sviđa, jer govori o ljubavi. Kroz razgovor su također spoznali da postoje različite ljubavi: roditeljska, bratska, prijateljska, ljubav prema kućnom ljubimcu, čitanju i još mnoge druge. Zatim su izradili lutka od papira s velikim crvenim srcem u rukama, simbolom Valentinova. Bili su vrlo pažljivi, vrijedni i zainteresirani, a njihovi radovi to i dokazuju i kao da govore "Pružimo ljubav svima!".

Ova je aktivnost dio projekta "Pssst… priča!" kojeg su osmislile i provode učiteljice Marija Domitrović i Ivana Kirasić Munjas, a knjižničarka im se vrlo rado priključi kada je prigoda.