Posjet produženog boravka 1. razreda Ljekarni “Turkalj-Tomšić.”

Autor: Mirjana Lesić, 1. 2. 2023.

Učenici produženog boravka 1. razreda OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin s učiteljicom Marijom Domitrović posjetili su Ljekarnu “Turkalj-Tomšić.”
Vesele ljekarnice srdačno su ih dočekale.
U školi su pročitali prigodnu slikovnicu, naučili ponešto o virusima te lošim i dobrim bakterijama.
Ljekarnice su ih upoznale s prostorom Ljekarne, kao i načinom izrade kremica, funkcijom lijekova i načinom korištenja lijekova.

Posebno uzbuđenje vladalo je kada su učenici sami prepoznali neke sirupe, tabletice i inhalatore koje su koristili za očuvanje svojega zdravlja.
Ljekarnice su učenicima pripremile prigodne poklončiće-zdrave čokoladice.
Za jedan vrlo poučan, kreativan i zabavan dan učenici i učiteljica Marija zahvaljuju se tetama ljekarnicama.