JOŠ 9.000,00 KUNA ODOBRENO OŠ IVANE BRLIĆ – MAŽURANIĆ OGULIN NA NATJEČAJU MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA

Autor: Mirjana Lesić, 21. 12. 2022.

Početkom rujna 2022. godine Anđelka Salopek, ravnateljica OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin prijavila je školu na natječaj po pozivu Ministarstva znanosti i obrazovanja za financiranje projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2022./2023. za projekt "Bajka u školskom vrtu".
OŠ Ivane Brlić – Mažuranić odobren je traženi iznos, ukupno 9.000,00 kn što će uvelike pomoći da se uredi okoliš u matičnoj školi nakon završene kompletne energetske obnove matične škole i kako bi učenici PŠ Drežnica imali vrt, ljekovito i začinsko bilje s kojim su započeli u prošloj školskoj godini.

Svrha poziva bila je financijski poduprijeti provedbu projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2022./2023. radi zadovoljavanja različitih potreba učenika, a u skladu s njihovim sklonostima, sposobnostima i interesima te poticanje razvoja dodatnih specifičnih oblika potpore učenicima.
Na ovaj poziv osnovne i srednje škole te učenički domovi mogli su prijaviti projekte u sklopu izvannastavnih aktivnosti s ciljem razvoja učeničkih kompetencija, vještina, kreativnosti, samopouzdanja, asertivnosti te za izradu multidisciplinarnih programa rada za učenike, osmišljavanje i implementaciju novih metoda i oblika rada s učenicima, osmišljavanje i provedbu istraživačkih projekata i projektnih zadataka, osiguranje e-učenja i korištenja tehnologije koji omogućavaju pristup izvorima specifičnog znanja za učenike, suradnju odgojno-obrazovnih ustanova sa znanstvenim institucijama, istraživačkim centrima, javnim ustanovama i drugim pravnim i fizičkim subjektima koji ispunjavaju uvjete za rad s učenicima (npr. udrugama) i za unaprjeđenje mentorskoga rada učitelja, nastavnika i stručnih suradnika s učenicima.
Projekti u sklopu izvannastavnih aktivnosti mogu se provoditi tijekom školske godine 2022./2023.
Svaka škola ili učenički dom mogli su prijaviti jedan projekt na propisanome obrascu, a najviši zatraženi iznos za financiranje može biti do 30.000,00 kn.
Ukupni zatraženi iznos treba se rasporediti za materijalne troškove za provedbu izvannastavnih aktivnosti i edukaciju učitelja, nastavnika i stručnih suradnika škole ili učeničkog doma te zaostale troškove povezane s provedbom izvannastavnih aktivnosti, a honorari i dnevnice nisu prihvatljivi dio troškova.
Čestitamo OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin na dobivenim sredstvima, koje će, uopće ne sumnjamo, pametno utrošiti i edukacije, stvaralaštvo i kreativnost učenika i učitelja.