5. prosinca, Međunarodni dan volontera (IVD) 2022. Solidarnost kroz volontiranje.Volontiranje je „in“.

Autor: Mirjana Lesić, 7. 12. 2022.

Povodom Međunarodnog dana volontera, kojeg je proglasila opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine, u Osnovnoj školi Ivane Brlić Mažuranić Ogulin, izrađivale su se božićne čestitke.

U našoj školi učenici su uključeni u brojne volonterske akcije.

Ovogodišnji slogan „Solidarnost kroz volontiranje“ primijenili su učenici 7. b razreda kao i njihovi roditelji koji su se ljubazno odazvali akciji te u predblagdanskom ugodnom raspoloženju uz šalicu čaja i pokoji keks, izradili lijepe božićne čestitke koje će učenici darivati.

Nakon radionice, svi sudionici, pozvani su na tople fritule, koje su za njih priredili roditelji učenika/ce našeg razreda. Također, smo kao razred dobili donaciju različitih materijala i dekoracija koju nam je uručila obitelj učenika/ce našeg razreda.

Cilj ove akcije, održane 5. prosinca, bi je suradnja učenika, roditelja i nastavnika, ali i osnaživanje vrijednosti zajedništva te pomoći potrebitima.

Amalija Misir-Čujko