Došao je red i na nas!!!!

Autor: Mirjana Lesić, 24. 11. 2022.

Naša škola je dobila mogućnost sudjelovati sa  HOS-a (Hrvatskog odbojkaškog saveza) i HŠSS-a (Hrvatskog školskog sportskog saveza) na projektu „Odbojka u školama“ 2022.

Projekt Europske odbojkaške federacije (CEV), pod nazivom CEV School Project, prevedeno na hrvatski „Odbojka u školama“, suradnja je krovne europske federacije i Europske komisije u sklopu Erasmus+ programa.  Inicijativu CEV-a od 2018. godine podržalo je 15 nacionalnih odbojkaških saveza, a među njima i Hrvatski odbojkaški savez (HOS).

Pod sloganom “Play Volleyball, grow with it”,  cilj je ovog projekta približiti djecu u dobi 6 – 14 godina odbojkaškom sportu, zdravom načinu života, važnostima timskog duha i fair playa kroz razvoj odbojke u školama. Cilj je projekta potaknuti škole da ponovno započnu svoje odbojkaške aktivnosti nakon dužeg perioda u kojem su one bile minimizirane ili potpuno onemogućene zbog pandemije.

HOS u projektu donira 10 lopti Mikasa za najmlađe početnike u odbojci i jednu traku za razapinjanje koja zamjenjuje odbojkašku mrežu. Naša škola  je sudjelovala u projektu i omogućila im je  organizaciju jednog „Dana odbojke“ tj. pokaznih vježbi ili pokaznog treninga za početnike u odbojci koje su proveli učitelji  Katarina Magdić i Vilko Sušanj te Željko Nojić i Tomislav Čošković  iz HOS-a, te naš „gost“  ogulinac Matija Sabljak- također odbojkaš.
Hvala na predivnom druženju, donaciji, divnim riječima podrške i motivacije!!!!