Web tools and kids – eTwinning projekt

Autor: Mirjana Lesić, 23. 11. 2022.

I ove školske godine učenici naše škole sudjeluju u eTwinning projektima. Jedan od njih je projekt  Web tools and kids, namijenjen učenicima nižih i viših razreda osnovnih škola u kojemu sudjeluju učenici šestih razreda i učenici 1.a razreda s voditeljicama Anitom Belančić i Alemkom Lovnički.

Ciljevi projekta temelje se na  upoznavanju jednostavnih alata kojima se učenici mogu služiti u učenju, pisanju domaćih zadaća, izradi projekata, plakata ili u nekoj drugoj aktivnosti u školi i izvan nje. Ovakav pristup rada s računalom upućuje učenike, posebice nižeg uzrasta, da računalo ne služi samo igranju igrica.

Jedan od zadanih alata je alat Word Art koji su upoznali učenici 1.a razreda. Svojim radom ostvarili su ishode više nastavnih predmeta u koorelativnom odnosu te ishode međupredmetnih tema, svih propisanih predmetnim kurikulima.

Prvi zadatak odrađen je s tematskom poveznicom Obitelj i dom. Učenici su pisali pojmove vezane za obitelj i dom, obrazlažući ih i ponavljajuću sadržaje.

Drugi, posebno zanimljiv, zabavan zadatak, aktualne teme bio je nogomet. Prepuni ideja i navijačkog uzbuđenja upisivali su pojmove vezane za nogomet.

Konačan prikaz upisanih pojmova učenici su oblikovali prema vlastitim željama.

Navodeći pojmove vezane za temu učenici su ostvarili  ishode Hrvatskoga jezika, Prirode i društva, Likovne kulture te međupredmetnih tema.

Upoznajući Word Art učenici su naučili da alat osim zabave odlično služi kao pomoć i podsjetnik u učenju pri čemu se na zabavan način bilježe i ističu važni pojmovi.