Natjecanje Dabar 2022.

Autor: Mirjana Lesić, 22. 11. 2022.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja,

Od 7.- 11. studenog 2022. u našoj školi održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2020. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.2022. godine zabilježen je rekordni broj od 42553 učenika. Na natjecanju je sudjelovalo 20 učenika naše škole. Učenici koji su ušli među 10% najboljih i time osvojili Zlatni Dabar su:

Lucija Lesić- Mili Dabar (Učenici 3. i 4. razreda)

Dora Žanić- Kilo Dabar (Učenici 5. i 6. razreda)

Roman Salopek -MegaDabar (Učenici 7. i 8. razreda)

Ivan Turkalj- MegaDabar (Učenici 7. i 8. razreda)

Čestitamo učenicima!