Učenici 1-ih razreda u produženom boravku obilježili Svjetski dan izumitelja

Autor: Mirjana Lesić, 10. 11. 2022.

Učenici 1-ih razreda u produženom boravku OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin s učiteljicom Marijom Domitrović obilježili su Svjetski dan izumitelja. Istraživali su putem enciklopedija Svijet izuma i Izumi i otkrića te gledali animirani film profesora Baltazara - simpatičnog prosijedog izumitelja punog raznih ideja. Djeca su iskazala interes za raznim aktivnostima vezanim uz izume. Tako su istraživali, rastavljali, sastavljali, upoznavali se s nekadašnjim načinom života bez električne energije , telefona , nalivpera i sl.

Naglasak je bio na hrvatskim izumiteljima. Upoznali su se s kravatom , vegetom, naslikali su profesora Baltazara i Baltazar Grad te sudjelovali u izradi plakata. Učenici su u radu u skupinama poželjeli i nacrtali robote i super strojeve te ih izvrsno predstavili i opisali.