UČENICI PRVE OSNOVNE ŠKOLE I IVANE BRLIĆ-MAŽURANIĆ OGULIN ODALI POČAST ŽRTVAMA U SABORSKOM

Autor: Mirjana Lesić, 14. 11. 2022.

Učenici Prve osnovne škole i OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin uz Helenu Ilovača Perić i Ivanu Vejzović, učiteljice Povijesti u ovim školama, posjetili su Saborsko gdje je obilježena 31. godišnjica sjećanja na stradavanje i okupaciju Saborskog u Domovinskom ratu.
U 10 sati, kod zgrade općine Saborsko, formirana je kolona sjećanja koju su činili brojni izaslanici Sabora i Vlade Republike Hrvatske, izaslanici Karlovačke županije te gradonačelnici i načelnici njenih gradova i općina, brojne udruge hrvatskih branitelja, Udruga hrvatskih branitelja oboljelih od PTSP, Udruga hrvatskih ratnih invalida Primorsko–goranske županije, Udruga udovica hrvatskih branitelja te brojni stanovnici Saborskog i ostalih okolnih naselja.

Kod Spomen obilježja masovne grobnice učenici su odali počast i zapalili svijeće za sve poginule, stradale i nestale hrvatske branitelje i civilne žrtve.
Prisustvovi su i svetoj misi u Crkvi sv. Ivana Nepomuka za sve stradale i nestale hrvatske branitelje te povine Saborčanine.
Neka se nikad ne zaborave civilne žrtve, hrvatski branitelji, ali i žive žrtve Domovinskog rata koje su dale ono najvrjednije, svoj život, da bi imali samostalnu i neovisnu državu, Republiku Hrvatsku.