Izbor za ravnatelja/icu Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin

Autor: Mirjana Lesić, 9. 11. 2022.

Dana 8. studenog 2022. godine održana je zajednička sjednica Školskih tijela - Skupa radnika, Učiteljskog vijeća, Vijeća roditelja i Školskog odbora Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin na kojoj se održalo predstavljanje programa rada ravnatelja u postupku izbora za ravnatelja/icu Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin. Po predstavljanju kandidata održane su sjednice Školskih tijela na kojima je provedeno tajno glasovanje.

Natječaj za imenovanje ravnatelja Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin objavljen je  u Narodnim novinama broj 121/2022. i mrežnoj stranici škole. U otvorenom natječajnom roku zaprimljena je jedna prijava sadašnje ravnateljice Anđelke Salopek iz Ogulina koja je potpuna i pravodobna.

Na održanoj zajedničkoj sjednici bila je prisutna velika većina članova svih školskih tijela, Učiteljskog vijeća, Vijeća roditelja i Skupa radnika. Gđa. ravnateljica u predstavljanju programa rada istaknula je kako je njezin moto:

„Škola i roditelji zajedno u formiranju učenika koji ne mora biti odličan đak,

ali može postati odličan čovjek! „

Istaknula je kako je njezina misija: Osigurati učenicima stjecanje kompetencija, znanja i vještina koje će ih osposobiti za što kvalitetniji nastavak školovanja te raditi na poboljšanju uvjeta rada u školi.

Ravnateljica je u predstavljanju programa istaknula i brojne projekte koji su provedeni i koji se provode te najavila provedbu novih projekata (sanacije krovišta PŠ Jasenak i PŠ Kučinići, Fotonaponska centrala na zgradi matične škole, učionice na otvorenom…), a zaključila je kako je vrijeme klasičnog vođenja i uloge ravnatelja svakako prošlo. Dobar ravnatelj više nije onaj koji se ističe svojim dobrim izvođenjem nastave. Nije mu više dovoljno znanje iz njegove matične struke, odnosno temeljno obrazovanje. On danas rješava složene probleme koje sliče problemima velikih tvrtki. Škola se mijenja, od ustanove za učenje učenika u školu koja uči ( Ressman , 2004). Sukladno tome svaki ravnatelj treba kontinuirano učiti i sustavno se razvijati u području vođenja.

U nekoliko navrata ravnateljica je zahvalila svim djelatnicima škole u pomoći u radu te istaknula kako iza svakog uspješnog ravnatelja stoje ljudi i tim koji zajedno s njime provode ideje u djelo. Posebno je zahvalila osnivaču – Karlovačkoj županiji na izvrsnoj suradnji i zajedničkom planiranju i realiziranju brojnih projekata.

Po održanoj zajedničkoj sjednici pristupilo se provođenju izbora po svim tijelima.

Rezultati su sljedeći:

VIJEĆE RODITELJA - glasovalo 29 roditelja od ukupno 35 članova Vijeća roditelja

1. Kandidatkinja Anđelka Salopek je dobila slijedeći broj glasova:
  1. ZA , 28 glasova odnosno 97%.
  2. PROTIV , 0 glasova

(1 nevažeći listić)

SKUP RADNIKA - glasovao 81 član od ukupno 96 članova Skupa radnika

1. Kandidatkinja Anđelka Salopek je dobila slijedeći broj glasova:
  1. ZA , 75 glasova odnosno 93%.
  2. PROTIV , 6 glasova odnosno 7%

UČITELJSKO VIJEĆE – glasovao 64 člana od ukupno 73 članova Učiteljskog vijeća

1. Kandidatkinja Anđelka Salopek je dobila slijedeći broj glasova:
  1. ZA , 60 glasova odnosno 94%.
  2. PROTIV , 4 glasa odnosno 6%

Slijedi još održavanje sjednice Školskog odbora te donošenje Odluke o imenovanju ravnatelja na koju suglasnost daje nadležni ministar.

Vjerujemo u pozitivnu odluku ministra te našoj staroj i novoj ravnateljici želimo puno uspjeha i zdravlja u daljnjem radu!