OBAVIJEST RODITELJIMA NA POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE 2022. /2023.

Autor: Mirjana Lesić, 31. 8. 2022.

Poštovani roditelji, dragi učenici,
uskoro započinje nova školska godina, koja će biti izazovna te ćemo se svi morati ponašati u skladu s epidemiološkim mjerama koje će uskoro donijeti Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. U izazovnim vremenima, nastojat ćemo biti odgovorni te ćemo svi zajedno voditi računa o sigurnosti i zdravlju naših učenika i djelatnika.

Prvi dan u novoj školskoj godini počinje u ponedjeljak, 5. rujna 2022. godine u 8 sati za sve učenike 2. – 8. razreda, a učenici 1. – ih razreda dobili su poziv za dolazak i okupljanje u 11 sati u Sportskoj dvorani Ivica Cindrić - Piva pri OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin u pratnji roditelja.
Učenici PŠ Jasenak, PŠ Drežnica i PŠ Kučinići dolaze u školu također u 8 sati dok učenici 1. og razreda PŠ Kučinići dolaze u 11 sati u PŠ Kučinići kako je navedeno u pozivu koji je objavljen na web stranici škole i koji je zemaljskom poštom upućen svakom prvašiću na kućnu adresu.
Za sve učenike organiziran je prijevoz autobusima od prvog dana nastave, a za ulazak u autobus neka učenici imaju zaštitnu masku.
Prvog dana nastave učenici imaju tri školska sata: sat razrednika prva dva sata i treći sat uvodni sat u jedan od predmeta. Povratak kućama je predviđen autobusima u 10,45 sati u pravcima Ogulin – Kučinići – Ribarići, Ogulin – Puškarići – Vitunj - Bjelsko – Musulinski Potok te Ogulin – Gojak – Trošmarija - Otok na Dobri.
Molimo sve učenike da prvog dana nastave donesu svoje školske torbe ili ruksake kako bi mogli odnijeti kući udžbenike koji će ih čekati u razredu na njihovim školskim klupama.
Učenici 5. – ih razreda dolaze u Sportsku dvoranu Ivica Cindrić - Piva u 8 sati (može doći i jedan roditelj u pratnji) gdje će ih prozvati učitelji/razrednici ovisno u koji peti razred su raspoređeni.
Sve područne škole, kao i matična škola, rade u jednoj smjeni, a za vrijeme ljetnih praznika završeno je krečenje svih prostorija u školi kao i uređenje podiva učionica. Svi učenici dužni su nositi kućne šlape, salvete za marendu i maramice kao i sav potreban pribor. U matičnoj školi možete svjedočiti završenim radovima na izmjeni elektroinstalacija u iznosu 1.250.000,00 kn te se zapičelo s oslikavanjem unutarnjih zidova u školi, a uređen je i pripremljen za oslikavanje zid u PŠ Kučinići. Učenici jednog razreda bit će smješteni u jednu učionicu prema sljedećem rasporedu:
2.a – 2.kat učionica 19, 2.b 2. kat učionica 21, 4.a prizemlje učionica 39, 3.b – 2.kat učionica 28, 3.a – 2. kat, učionica 21, 4.b – 2. kat, učionica 23, 6.a – prizemlje učionica 31, 5.razredi dolaze u dvoranu na podjelu u 8 sati, 7.a – 2.kat učionica 27, 6.b - prizemlje učionica 30, 6.c - prizemlje Tehnička učionica 13, 7.b - 2.kat učionica 20, 7.c - učionica 45, 8.c- 1.kat učionica 15, 8.b - 1.kat učionica 17, 8.a - 1.kat učionica 12.
Imamo na korištenje sportsku dvoranu za satove TZK koji će se odvijati prema Uputama HZJZ za nastavu TZK kada budu objavljene iako će učenici morati zamijeniti razrede kako bi održali i nastavu TZK kao i nastavu Informatike gdje je potreban rad na računalu. Dogovoreno je sa spremačicama škole dezinfekcija učionice nakon održanog blok sata Informatike kako bi drugi razredni odjel ušao u čist i dezinficirani prostor. Nadamo se, da će i ove školske godine, kao i prošle, HZJZ odobriti kabinetsku nastavu i odlazak iz jedne učionice u drugu uz provođenje propisanih mjera.
U prvom tjednu nastave, kad se posloži raspored naše škole i Prve osnovne škole, složit će se raspored za Osnovnu glazbenu školu, tj. za nastavu Solfeggia i temeljnog predmeta: gitare, klavira, harmonike, zbora, komorne (skupnog muziciranja) i tamburaškog orkestra uz poštivanje mjera HZJZ za rad u Umjetničkim školama. Također, organizirat će se roditeljski sastanak kako bi se uskladili termini nastave u Osnovnoj glazbenoj školi s ostalim obavezama učenika jedne i druge škole.
Uz poštivanje propisanih mjera Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo trudit ćemo se svi kako bismo smanjili mogućnost širenja virusa unutar školskog sustava. Stoga moramo svi biti odgovorni, voditi higijenu pranja ruku, razmaka, poštovati preporuke te tako zaštititi naše najmilije. Vjerujem da ćemo se svi brzo prilagoditi mjerama HZJ Z kada budu objavljene, a Škola će ih istog dana objaviti i na svijim web i facebook stranicama. Dodatne informacije o održavanju nastave, rasporedu razrednih odjela i mjerama zaštite detaljno će upoznati roditelje i učenike njihovi razrednici koji će u prvom tjednu nastave organizirati roditeljske sastanke.
Svim učenicima, roditeljima i djelatnicima želim mnogo zdravlja i uspjeha u novoj školskoj godini!
Ravnateljica:
Anđelka Salopek, mag.prim.educ.