Innovation day u Alpha Centauri, završna konferencija projekta Škola budućnosti

Autor: Mirjana Lesić, 4. 7. 2022.

2.srpnja, 2022. šestero učenika naše škole posjetilo je impresivni inovacijski centar Alpha Centauri tvrtke INFOBIP u Zagrebu. Prisustvovali su završnoj konferenciji projekta Škola budućnosti koji već drugu godinu zaredom organizira i vodi STEMI d.o.o. na čelu sa Marinom Trošeljom. Tijekom školske godine naši su učenici učili programirati putem platforme Stemi Lab i izrađivali Chatbota u suradnji s Udruženjem obrtnika Ogulin. Jučer su se zasluženo dobro zabavili na, kako ga organizator naziva, tehnološkom spektaklu sa preko 600 sudionika, i preko 20 različitih izlagača najnovije digitalne opreme poput dronova, igrica i različitih robota. Učenike je kroz projekt i na konferenciju vodila Anita Belančić.