Završen eTwinning projekt „Bitna je prevencija“

Autor: Mirjana Lesić, 24. 5. 2022.

Projekt  „Bitna je prevencija“  jednogodišnji  je projekt namijenjen  motiviranju učenika IV. do VIII. razreda čiji je osnovni cilj osvijestiti važnost prevencije neželjenih oblika ponašanja (nasilje u školi, ovisnosti, poremećaji hranjenja), poticati brigu o osobnom zdravlju, pružati pomoć  drugim učenicima u stjecanju znanja i razvijanju vještina, koristiti IKT opremu, razvijati socijalne vještine,  jačati suradnju između škola i institucija,razmjenjivati iskustva, ideje i dobru praksu.

Učenici istražuju sve aspekte prevencije kako bi kao konačani ishod djelovali na razvoj svijesti o preventivnim postupcima. Svaka aktivnost ima popratne materijale sadržaja rada.

Projekt je originalan u pogledu svoje teme,  koristi se raznim pedagoškim metodama, učenici su ti koji preuzimaju vodstvo,  komuniciraju sa svojim partnerima i surađuju koristeći različite metode kao što su prikupljanje informacija, rješavanje problema, istraživanje i usporedni rad.

Alemka, Lovnički, Amalija Misir Čujko i Anita Belančić