Još malo do nove godine - Marko Bičanić, Hrvatska, 2021.

Autor: Mirjana Lesić, 7. 9. 2021.

Usprkos epidemiji trinaestogodišnji Mateo uživa na zimskim praznicima – igra se s prijateljima i stalno baca petarde iščekujući Novu godinu. Nekoliko dana prije samog dočeka idilu prekida razoran potres koji pogađa susjednu županiju.
Inače, Mateo je učenik 8.a razreda naše škole, a film je sniman u Ogulinu i Petrinji.

Prikazan je u lipnju na ZagrebDoxu, međunarodnom festivalu dokumentarnog filma, a ovaj se vikend prikazuje na međunarodnom festivalu Beldocs. Film možete pogledati i online u subotu, 11. rujna u 21:30 sati.

Mateo, bravo!

ZagrebDox 2021 :: Još malo do nove godine / Last days of the year | Official Trailer