OBAVIJEST – PRAZNIK RADA

Autor: Danko Bertović, 30. 4. 2021.

Dragi učenici,

pred nama je u subotu 1. svibnja, Međunarodni praznik rada. Međunarodni praznik rada obilježava se kao spomen na velike radničke prosvjede održane u Chicagu 1. svibnja 1886. godine, kada je 40.000 radnika isticalo zahtjeve simbolizirane u 3 osmice: 8 sati rada, 8 sati odmora i 8 sati kulturnog obrazovanja. Policija je intervenirala oružjem i ubila šest, a ranila oko 50 radnika. Mnogo je prosvjednika uhićeno, a vođe štrajka izvedeni su pred sud. Petero ih je osuđeno na smrt, a trojica na dugogodišnju robiju.

Simbolika Praznika rada je druženje i roštiljanje, ali podsjećam Vas na epidemiološku situaciju oko nas i pozivam da budemo odgovorni.

Svim djelatnicima, učenicima i njihovim obiteljima želim Sretan Praznik rada, a posebice onima koji i na taj dan moraju raditi!

RAVNATELJICA ŠKOLE

Anđelka Salopek, mag.prim.educ.