OŠ IVANE BRLIĆ - MAŽURANIĆ OGULIN IZABRANA U PILOT PROJEKT ŠKOLA BUDUĆNOSTI

Autor: Danko Bertović, 5. 3. 2021.

Za projekt Škola budućnosti - Inovativni STEAM program iz umjetne inteligencije- prijavilo se više od 250 skola diljem Hrvatske i susjedstva. 😊Među 60 odabranih škola nalazi se i OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin koja je jedna od dviju škola iz Karlovačke županije odabrana u projekt Škola budućnosti😍Bravo!!
Vizija projekta je transformirati mlade iz konzumenata tehnologije u tehnološke stvaratelje. Cilj je da mladi posve razumiju tehnologiju kojom su okruženi te da kroz nju kreiraju i inoviraju i na tah način pomažu održivosti😊
Chatbot je jedan od primjera umjetne inteligencije u komunikaciji. Radi se o računalnim programima pomoću kojih se na jednostavan i brz način moze komunicirati putem gotovo svih chat aplikacija.
Ovo je zajednički projekt Infobipa i STEMI-ja koji postavljaju Hrvatsku među predvodnike u učenju umjetne inteligencije kod mladih i njihovo poticanje na inovativnist i poduzetništvo☺
Čestitamo na odabiru ogulinske OŠ Ivane Brlić - Mažuranić koja je jos jednom potvrdila svoju viziju i put prema prestiznom nazivu Škola budućnosti😍Bravo!