Terenska nastava šestih razreda

Autor: Lucija Luketić, 28. 9. 2011.

Približio se kraj školske godine, i po običaju, učenici odlaze na terensku nastavu. Ove godine, učenici šestih razreda posjetili su Hrvatsko Zagorje, Trakošćan i Varaždin. Naše putovanje je započelo odlaskom u Muzej seljačkih buna- Gornja Stubica.  Razgledavali smo muzej i vidjeli smo razne predmete iz nekadašnjeg života.

Svoje smo putovanje nastavili odlaskom u dvorac Trakošćan.  Bilo nam je izrazito zanimljivo jer svaka prostorija priča svoju priču, svaka je prostorija dočarana i ostala je ista kao i prije mnogo godina. Dvorac Trakošćan imam vrlo zanimljivu povijest: „Nastao je u 13. stoljeću kao manja utvrda za nadzor puta od Ptuja prema bednjanskoj dolini. Od 1584. pa sve do početka drugog svjetskog rata drži ga vlastelinska obitelj Draškovića svoj današnji izgled dobio je u 19. stoljeću.Na kraju smo posjetili grad Varaždin, razgledavali smo razne kulturne znamenitosti. Posjetili smo Stari Grad, jezgru grada Varazdina, Varaždinsko groblje kojim je završila naša ovogodišnja „Terenska nastava“. Lijepo i ugodno samo proveli ovaj dan sa svojim razredom.