PREDAVANJE SEKSUALNO ZLOSTAVLJANJE I UZNEMIRAVANJE

Autor: Ivana Salopek, 15. 6. 2011.

Dana 17.05.2011. godine održano je predavanje o seksualnom zlostavljanju i uznemiravanju svim učenicima osmih razreda naše škole. Predavanje su vodili inspektor Marijan Turković, Gospodin Ivan Delić i psihijatar Goran Arbanas. Zločinci koji nas mogu zlostavljati najčešće su vršnjaci, prijatelji, susjedi, kućni prijatelji i nepoznati ljudi. Oni nas mogu zlostavljati seksualno , emocijalno, tjelesno i spolno. Također nam mogu staviti drogu u piće koja je bezbojna i neuočljiva. Kako bi prijavili zlostavljanje djece potrebno je nazvati SOS telefon ili telefon policije kako bi se zaštitili.