Lektira-zanimljiva, vesela i „fina“

Autor: Danko Bertović, 28. 3. 2021.

Učenici 3.b razreda interpretirali su lektirno djelo „Bijeli jelen“ V.Nazora na veoma zanimljiv način. Kroz nekoliko sati nastave hrvatskog jezika izradili su svoje „pizza lektire“ na sljedeći način: svaki učenik je dobio svoju krišku pizze na papiru, na kojem je bio dio priče. Svoju krišku su redom predstavljali ostalim učenicima tako da su se naposljetku svi upoznali sa  sadržajem  lektirnog djela. Nakon toga su izrađivali svoje jumbo pizze sa podacima o djelu, slagali kriške u kutije te ilustrirali naslovnice. Zadnji dio provjere usvojenosti sadržaja je bilo korištenje tableta i rješavanje kvizova sa pitanjima o djelu „Bijeli jelen“. Najbolji dio je bila slasna marenda-pizza! Učenici su bili veoma uspješni u svojim zadacima.