Čovjek budi, sjaji dobrotom

Autor: Danko Bertović, 8. 1. 2020.

Isprosio prosinac ono najljepše od čovjeka: dobrotu, blagost, darežljivost, ljubav… U svom sjaju blagdanskog ozračja s velikom radošću dočekali samo Isusovo rođenje. Blagoslovljeni u ovo  posebno doba godine trudili smo se  pokazati  vrijednost čovjekova postojanja te prateći poruku ovoga naslova; „Čovjek budi, sjaji dobrotom“, učenici i djelatnici naše škole  sudjelovali su u različitim aktivnostima.

Učenici i djelatnici Škole zajedničkim trudom izradili su velik broj čestitaka.

Na Bajkovitom adventu u Ogulinu, svoje radove izložili su učenici i učiteljice OŠ Ivane Brlić –Mažuranić Ogulin.

U okviru projekta Mirotvorna škola kao Učeća zajednica za mir i uvažavanje različitosti učenici 5. - ih razreda OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin posjetili su pravoslavnu Crkvu Sv. Georgija u Ogulinu u pratnji vjeroučiteljice Danice Blašković, pedagoginje Anke Ivošević, psihologinje Martine Žanić i ravnateljice Anđelke Salopek.

Vjeroučitelj Tomislav Kljajić  zajedno sa svojim učenicima pripremio je predstavu povodom Sv.Nikole pod nazivom „Upoznajmo Sv. Nikolu“.

U Pučkom otvorenom učilištu Ogulin učenici Osnovne glazbene škole pri OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin održali prvi Božićni koncert. U narednim danima održani su koncerti u Crkvi bl. Alojzija Stepinca u Kučinićima i Crkvi Sv. Križa. Učenike  su pripremili učitelji Danijel Vučić, Tomislav Kučinić, Nikolina Halusek, Kristinka Kadak, Kristina Zolota, Ranko Rubeša, David Grdić, Goran Ilić, Željko Špoljarić i Darko Misirač.

Vjeroučiteljica Inka Salopek pripremila je Božićnu predstavu za učenike 5-8. razreda pod nazivom „Čudesna noć“ .

Učenici Kluba mladih tehničara petih razreda pod mentorstvom nastavnika Željka Blaškovića izradili su jaslice koje krase prostor naše škole.