ZAVRŠENE RADIONICE ZA VRŠNJAČKE MEDIJATORE

Autor: Danko Bertović, 8. 6. 2017.

Uz podjelu potvrda i malu zakusku završio je program osposobljavanja školskih medijatora.

Ove su se aktivnosti provodile u drugom polugodištu u okviru projekta Bonaca platforme Povjetarac koju je osmislila Udruga Novi svijet iz Siska.

Tijekom radionica prošli smo sve faze postupka medijacije ili mirenja, no sve to radili smo kroz igru i zabavu.

Medijacija je program vršnjačkoga mirenja kroz pažljivo oblikovan tijek postupka, a trebali bi ga provoditi učenici među svojim vršnjacima. Svaki sukob promatra se iz novoga kuta gledanja, a sukobljeni se vode k rješavanju problema i mirenju.

Nakon ovih radionica nadamo se da ćemo iduće godine imati i aktivnu grupu vršnjačkih medijatora.

Program su vodile nastavnice Glorija Domitrović i Nataša Možgon.

Petra Blašković i  Tena Lipošćak, VI.C