Domaći lijek protiv kašlja

Autor: Danko Bertović, 5. 5. 2017.

Borove iglice
 Vrijeme je branja borovih iglica. Beru se od ožujka pa sve do lipnja u gorskim krajevima.
        Od borovih iglica se može pripremiti čaj i sirup. Sirup se koristi za jačanje imuniteta, upale grla, kašlja i bronhitisa.
         Čaj pijemo kod problema kamenca u bubrezima i za ispiranje kod upale grla.
       Treći razred iz PŠ Kučinići priprema sirup od borovih iglica.
  U čistu staklenku stavljamo red šećera pa red borovih iglica. Zadnji red u tegli mora biti šećer. Staklenku držimo na suncu 40 dana dok se šećer ne rastopi.
      Kada se šećer rastopi sirup je gotov i potrebno ga je procijediti
      kroz gazu.Sprema se u staklene boce i čuva u hladnjaku.

Matea Dujmešić, 3. r. Kučinići