Projekt "Povjetarac-Bonaca"

Autor: Danko Bertović, 10. 2. 2017.

Krajem mjeseca studenog,2016.godine,nastavnica hrvatskog jezika Nataša Možgon i učiteljica Glorija Domitrović pohađale su trodnevnu edukaciju u okviru projekta Povjetarac-Bonaca 7, u organizaciji udruge Novi svijet iz Siska. Seminar je obuhvaćao edukaciju stručnih djelatnika obrazovnog sustava s ciljem osposobljavanja za realizaciju radionica vršnjačke medijacije u osnovnoj školi, a proveden je prema programu Za Svemire,moduli Damiri/ice i Spajalice dr.sc.Maje Uzelac. Nakon povratka u svoje škole nastavnice Nataša i Glorija preuzeti će zadaću mentora učenika šestog razreda koji žele učiti kako sukobe rješavati na miran način i sami u tome sudjelovati.

U našoj školi provedena je prva radionica na temu vršnjačke medijacije sa skupinom učenika šestih razreda. Time se krenulo u realizaciju programa te se nadamo dobrom radu i odličnom uspjehu.