UČENICI TREĆIH RAZREDA U NP KRKA

Autor: Danko Bertović, 30. 5. 2016.

25. svibnja  2016.  učenici trećih razreda išli su na izvanučioničnu nastavu u NP Krka i grad Zadar.

Krenuli smo u 7 h  iz školskog dvorišta. Na odredište smo stigli oko 10.30 h. Razgledali smo prekrasne slapove Krke, vidjeli gdje se nalazila prva HE u Hrvatskoj, te posjetili etno selo. Zamišljali smo kakao su živjeli ljudi u tom kraju prije sto godina. Uočili smo  biljke i životinje primorskog kraja. Iz NP Krka krenuli smo oko 14 h. Zaustavili smo se na odmorištu Krka kako bi još jednom uživali u ljepotama rijeke Krke te promatrali njeno ušće u more.

Putovanje smo nastavili prema  Zadru.

U Zadru smo prošetali središtem starog grada. Obišli smo Pozdrav Suncu i Morske orgulje, koje na žalost nismo mogli čuti, te prošetali pored crkve svetog Donta i  Kalelargom. Oko 18 h krenuli smo kući.

U školsko dvorište smo stigli umorni i zadovoljni jer je sve prošlo bez problema.