Dani kruha u PŠ Kučinići

Autor: Danko Bertović, 22. 10. 2015.

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalno se obilježavaju u PŠ Kučinići.

Kruh je simbol života, čovjekova potreba te izvor životne i  duhovne snage.
Tijekom cijelog tjedna pričamo o važnosti kruha. Obrađujemo tekstove, recitacije i likovno se izražavamo na temu  Kruh.

Svečanost smo započeli prigodnim recitacijama i igrokazom učenika naše škole.
 Nakon prigodnog programa naš je novi župnik  fra Petar blagoslovio kruh i kolače, na  čemu mu veliko hvala.
       Uz molitvu zahvalili smo se Bogu na svim plodovima koje nam daruje priroda.
Zahvalili smo se i vrijednim rukama ratara , mlinara i pekara te  vrijednim rukama naših brižnih baka i mama¸
             Bilo nam je krasno, sve fino, mirisno i slasno.

Novinarska grupa PŠ Kučinići