Vožnjom bicikla promicali tjelesnu aktivnost u Tjednu kretanja

Autor: Danko Bertović, 23. 9. 2015.

I druga aktivnost u organizaciji OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin u Tjednu kretanja, realizirala se više nego uspješno. Zaslugu za izvrsnu organizaciju zasigurno se pripisuje Anđelki Salopek, ravnateljici OŠ Ivane Brlić – Mažuranić, ali i Biciklističkom klubu Babaroge Ogulin koji su se na poziv Škole vrlo rado uključili u Move Week u organizaciji OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin. Vrlo profesionalno svoj posao odradili su i djelatnici PP Ogulin koji su policijskim automobilompredvodili  kolonu od više od stotinu djece koja su se odazvala ovoj aktivnosti.

Iz školskog dvorišta OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin u 15 sati kolona biciklista predvođena stručnim vodstvom Biciklističkog kluba Babaroge uputila se kroz centar grada preko Plavog mosta u pravcu Vrajžeg prelaza i jezera Bukovnik, kroz Škare na Bošt, Kučiniće, pored PŠ Kučinići pa sve do jezera Sabljaci gdje je dio ekipe Biciklističkog kluba Babaroge na čelu s gospodinom Perom Malnarom pripremio izvrstan grah te su dočekali bicikliste s vodom, bananama i sokom.

Nakon kraće okrijepe, biciklisti su nastavili vožnju kroz Kučiniće, Brezik, Pešćanicu, Sv. Rok te su se kroz Lomošćansku ulicu i kroz centar grada vratili na početnu poziciju, u dvorište OŠ Ivane Brlić – Mažuranić.

Članovi Biciklističkog kluba Babaroge kao i učitelji OŠ Ivane Brlić – Mažuranić cijelo vrijeme su bodrili one najmlađe koji nisu odustajali kad im je bilo najteže. Svi smo uživali u prekrasnom danu, zajedničkom druženju te odličnim primjerom pokazali da nam svima malo treba da bi bili sretni, zdravi i da bi se dobro osjećali.

Zahvaljujemo Biciklističkom klubu Babaroge Ogulin, djelatnicima PP Ogulin te smo se svi složili da ovakvu aktivnost trebamo što prije ponoviti.