MOVE WEEK ZAPOČEO CROSSOM UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA

Autor: Danko Bertović, 22. 9. 2015.

Osnovna škola Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin uključila se aktivno u Tjedan promicanja tjelesne aktivnosti. Move week je u Europi najveći društveni događaj tjelesne aktivnosti i sporta koji se održava u 35 europskih zemalja, a očekuje se više od milijun sudionika. U Hrvatskoj najveći broj događaja će se održati od 21.-27. rujna. Pokrovitelji Tjedna promicanja tjelesne aktivnosti (MOVE Week) 2015. godine u Hrvatskoj su Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, Ministarstvo zdravlja Republike Hrvatske, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Grad Zagreb, Međimurska i Karlovačka županija.

Ovom prilikom, OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin organizirala je čitav tjedan brojna događanja u kojima poziva sve generacije grada Ogulina, od najmlađih do onih najstarijih, kako bi sve nas potaknula na tjelesnu aktivnost.

U ponedjeljak, 21. rujna 2015. godine na stadionu NK Ogulin održan je Cross za učenike Prve osnovne i OŠ Ivane Brlić – Mažuranić iz Ogulina. Uz Anđelku Salopek, ravnateljicu OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin, u organizaciji ovog Crossa pomogli su profesori tjelesne i zdravstvene kulture Vilko Sušanj, Katarina Magdić, Marin Pavković, Ana Cindrić kao i učitelji razredne nastave Milica Sušanj, Kristina Sušanj, Tanja Puškarić i brojni djelatnici OŠ Ivane Brlić – Mažuranić.

Donosimo i rezultate Crossa po kategorijama:

8. r. dječaci

1. mjesto – Ella Bikić, OŠ Ivane Brlić – Mažuranić

2. mjesto – Marija Krznarić, Prva osnovna škola

3. mjesto – Tea Stipetić, OŠ Ivane Brlić – Mažuranić

Učenici koji su osvojili jedno od prva tri osvojena mjesta dobili su u znak sjećanja diplomu, čokoladu i bočicu za vodu s natpisom Move week – Tjedan promicanja tjelesne aktivnosti koje nam je donirala ustanova Javno zdravstvo Karlovačke županije.

Ovaj događaj okupio je preko sto pedeset sudionika te je svoj cilj u potpunosti ostvario.

Pozivamo sve zainteresirane da se u utorak, 22. rujna 2015. godine u 15, 00 sati pridruže na školskom dvorištu OŠ Ivane Brlić – Mažuranić bicikliranju uz pomoć predstavnika PP Ogulin, Biciklističkog kluba Babaroge Ogulin, Društva za sportsku rekreaciju, Udruge Radost, Društva Naša djeca Ogulin, učenika i djelatnika Prve osnovne škole kao i oraganizatora svih ovotjednih aktivnosti OŠ Ivane Brlić – Mažuranić kako bi građane grada Ogulina potaknuli na tjelesnu aktivnost.