Mateja u Klubu književnika

Autor: Neven Perić, 15. 6. 2015.

U Zagrebu, u Klubu književnika,  12. lipnja 2015. god. učenica. 8. r  Područne škole Drežnica  Maravić Mateja i njezina razrednica,  prisustvovale su svečanosti dodjele nagrada i priznanja za najbolje literarne radove.

Učenica je svojim putopisnim djelom: Putovanje zaboravljenim mjestima, osvojila priznanje za najbolji literarni rad  u  Karlovačkoj županiji. Rad je vrjednovan u okvirima literarnog natječaja Odjeci koji se nastavlja već desetu godinu  zahvaljujući Školskom odjelu Nakladne kuće Ljevak.

Svake godine otisne se i zbornik najboljih literarnih radova iz cijele Hrvatske, a ove ih je godine na natječaj prijavljeno više od 600.

Čast nam je što je ove godine među najboljima svoje mjesto pronašao upravo rad naše učenice.

Nagrađenim učenicima čestitao je i počasni gost, književnik Tito Bilopavlović koji se nada  da je ovo priznanje samo uvod u bogato književno stvaralaštvo mladih, budućih književnih nada!

Želimo našoj Mateji  još budućih priznanja i kvalitetnih srednjoškolskih  ostvaraja!