EDUKATIVNO – PROMOTIVNA AKCIJA “VLAK JE UVIJEK BRŽI”

Autor: Danko Bertović, 27. 5. 2015.

U našoj školi 22. svibnja 2015. godine realizirane su dvije edukativno – promotivne akcije pod zajedničkim nazivom „Vlak je uvijek brži“.

Akcije su provele djelatnice HŽ Infrastruktura: Zdenka Dokaza, Vlatka Škoričić, Željka Mirčić i Božena Babić.

Učenici VIII. b i VIII. c razreda sudjelovali su u akciji „Stvaraj, ali ne uništavaj“ u kojoj su kroz predavanje i radionicu, potom debatu upoznati s različitim vidovima vandalizma i uništavanja javnih prostora i površina. U predavanju je istaknuto kako su željeznički prostori i vlakovi zajednička imovina svih nas te da svi zajedno moramo paziti na očuvanje istih. Gospođe koje su vodile radionicu i debatu pozvale su nas učenike da pjevamo, sviramo, slikamo volontiramo ili na neki drugi kreativni način izrazimo svoj pozitivan stav i mišljenje ukazavši nam kako nažalost ima mladih ljudi koji ponekad svoje nezadovoljstvo ili sreću izražavaju uništavajući kolodvore ili vlakove.

U popodnevnim satima druženje je nastavljeno s učenicima i učiteljicama III. a i III. b razreda. Naši mali prijatelji ostali su oduševljeni predavanjem, radionicom, lutkama i poklonima (majicama i svjetlećim magnetima) u akciji „Vlak je uvijek brži“. U predavanju i radionici upoznati su sa željezničkim zanimanjima, opasnostima koje nosi blizina pruge. Iako naši mali prijatelji znaju, upoznati su i osviješteni kako pruga nije mjesto za igru te da je vrlo važno prugu prelaziti na za to predviđenom mjestu.

Gospođe su u razgovoru s učenicima, učiteljima i nastavnicima te pedagoginjom škole naglasile kako je jako važno paziti na prijelaz preko pruge jer se tijekom godine zbog neopreznog prelaženja željezničko - cestovnih prijelaza dogodi 70-tak nesreća koje nažalost imaju vrlo teške posljedice.

Na kraju zajedničkog druženja iskazali smo veselje ponovnim druženjima!

Novinarska družina