POLAGANJE CVIJEĆA POVODOM ROĐENDANA IVANE BRLIĆ – MAŽURANIĆ

Autor: Danko Bertović, 19. 4. 2015.

18. travnja 1874. g. rođena je Ivana Brlić – Mažuranić, čije ime ponosno nosi naša škola. Njezin je rođendan i naš Dan škole, što ćemo ove godine obilježiti na svečanosti 24. travnja 2015. g.

Danas su stoga predstavnici učenika i djelatnika naše škole položili cvijeće na njezinu bistu i rodnu kuću te joj tako još jednom odali poštovanje.

Poruke njezina djela nisu izgubile na svježini ni danas, kada i nove generacije sa znatiželjom pristupaju iščitavanju ovih sadržaja proraštenih porukama ljubavi prema obitelji, vjeri i kulturnome naslijeđu. Te su poruke i trajno nadahnuće nama u svakodnevnome djelovanju.

Novinarska družina