Svjetski dan osoba s Down sindromom

Autor: Mirjana Lesić, 22. 3. 2022.

Učenici 2-ih, 3-ih i 4-ih razreda produženog boravka OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin sa svojom učiteljicom Marijom Domitrović obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom čitajući slikovnicu ,,Vedrina suncokreta”, autorice Nataše Šunić Vargec. Priča govori o djevojčici Miji koja je dijete suncokret i zna da je drugačija, ali baš kao i svako drugo dijete traži i treba puno ljubavi, prihvaćanja i razumijevanja. Učenici su puno naučili o tome što je Down sindrom te zašto se obilježava 21. ožujka. Saznali su da je simbol Dana sindroma Down šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa učenici su skrenuli pozornost javnosti na potrebu uvažavanja različitosti, te na mogućnosti osoba s Down sindromom.