U PROJEKTU „VRTIM ZDRAVI FILM“ HRVATSKOG ŠKOLSKOG SPORTSKOG SAVEZA 1.NAGRADU OSVOJILA JE OŠ IVANE BRLIĆ – MAŽURANIĆ OGULIN S VODITELJICOM PROJEKTA KATARINOM MAGDIĆ

Autor: Mirjana Lesić, 4. 2. 2022.

Osnovna škola Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin dobila je u petak, 4. veljače 2022. godine zahvalu Hrvatskog školskog sportskog saveza na angažiranosti i sudjelovanju u projektu „Vrtim zdravi film“ te su nas tim putem obavijestili i koje škole su nagrađene po kategorijama za školsku godinu 2020./21.

Prvu nagradukao najbolja škola u Hrvatskoj u znanju s najvećim postotkom povećanja znanja je OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin iz Karlovačke županije s Katarinom Magdić, diplomiranom učiteljicom s pojačanim programom iz Tjelesne i zdravstvene kulture koja je i voditeljica ovog projekta u Osnovnoj školi Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin. Za nagradu, učiteljica Katarina Magdić dobiva prijenosno računalo – laptop.

Druga najbolja škola u Hrvatskoj u znanju s najvećim ukupni postotak znanja ostvaren je u Osnovnoj školi Milke Trnine Križ iz Zagrebačke županije, a nagrada za učitelja Igora Abramovića je foto kamera.

Treći najbolji Izvještaj voditelja „Vrtim zdravi film“ uz popratne materijale provedbe projekta odlazi u Osnovnu školu Donja Dubrava iz Donje Dubrave u Međimurskoj županiji gdje za nagradu učiteljica Anica Benjak dobiva poklon-bon Rost Športa.

Vrtim zdravi film projekt je tvrtke Nestle i Hrvatskog školskog sportskog saveza prvi put pokrenut u Hrvatskoj u 2011. godini. Cilj projekta je edukacija učenika osnovnih škola o zdravim životnim navikama s težištem na pravilnoj prehrani i važnosti svakodnevnog bavljenja tjelesnom aktivnošću.

Ove godine u projektu sudjeluju odjeli osnovnih škola više od 150 škola, kao i tridesetak novih. Za sve njih organiziran je “Vrtim zdravi film” webinar, 4. prosinca 2021. godine tijekom kojeg su predstavljeni rezultati u posljednjih godinu dana, primjeri dobre prakse iz hrvatskih škola te najava nagrada za pojedine škole. Na kraju webinara, novi su se voditelji imali priliku educirati o tijeku i provođenju projekta kako bi ovaj program čim efikasnije i kvalitetnije mogli implementirati u svoje škole.

Koordinatorica projekta, nutricionistica tvrtke Nestle Adriatic, Koraljka Novina Brkić, osvrnula se tijekom webinara i na rezultate anketa i njezinu važnost u procesu provedbe projekta te objavila kako će se nagraditi i tri najbolje škole u dosadašnjem radu u projektu! Odabir će se vršiti prema rezultatima anketa i najboljoj razini znanja u pojedinoj školi, i najbolje predanim izvještajima.

Sretni smo da je ovu 1. nagradu dobila naša ogulinska osnovna škola što je izvrstan pokazatelj da kroz različite projekte škola nastoji educirati učenike o zdravim životnim navikama ukazujući na važnost pravilne prehrane i svakodnevnog bavljenja tjelesnom aktivnošću.

Čestitamo ravnateljima, voditeljima i učenicima nagrađenih škola koje su bile najuspješnije u pojedinim kategorijama. Nadamo se da smo zajedno naučili kako zdravije živjeti i da ćemo nastaviti prenositi stečeno znanje na buduće generacije.