Odabrane škole za novu sezonu projekta Škola budućnosti

Autor: Mirjana Lesić, 3. 1. 2022.

U novu godinu ulazimo sa 126 škola koje započinju ili nastavljaju svoju transformaciju u Škole budućnosti. Uz OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin koja je prva u Ogulinu uvrštena u pilot projekt Škola budućnosti, sada su se uključile i Prva osnovna škola Ogulin i Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana Ogulin, a u Karlovačkoj županiji to je još OŠ Grabrik Karlovac. Čestitamo!

Radi se o inovativnom Microsoftovom programu digitalne transformacije škola koristeći Microsoft Education Transformation Framework. Riječ je o inkubacijskom programu kojim škola postaje dio Microsoftove globalne mreže: škola dijeli uvide i najbolje prakse te sudjelujte u lokalnim, nacionalnim ili globalnim Microsoftovim događajima, a uživa i u drugim pogodnostima, uključujući ponude Microsoftovih partnera i podršku za proizvode, smjernicama za digitalnu transformaciju i pristupu resursima kao i najnovijim istraživanjima te prilikama za priznanje od strane ključnih globalnih obrazovnih institucija. Na ovaj način pridonesi se viziji škola i učenika diljem svijeta te se podiže vidljivost i ulogu svoje škole kao lidera.

Prisutne su i dodatne pogodnosti za učitelje.

Jedna od njih je i MIE Expert program.

Microsoft podržava uspješnu globalnu zajednicu strastvenih učitelja  koji neprestano uče, rastu i rade zajedno kako bi promijenili živote učenika i izgradili bolji svijet. Program Microsoft Innovative Educator (MIE) Expert je vrhunski program kreiran kako bi prepoznao globalne vizionare edukatora koji neprestano pomiču granice izgleda i osjećaja u učionici.

Obrazovanje je temelj svakog društva i zato u Hrvatskoj nastavljamo stvarati zajednicu učitelja i raznih drugih organizacija koje žele stvarati škole budućnosti. U nastavku projekta okupit ćemo još više tech kompanija koje će zajedno s nama graditi budućnost", najavio je Marin Trošelj, direktor Stemi – ja.

I u Infobipu žele da se zajednica u kojoj djeluju razvija, pri čemu je, po ocjeni suosnivača i tehničkog direktora te vodeće domaće i globalno prepoznate IT tvrtke Izabela Jelenića, kvalitetan prijenos znanja na najmlađe generacije jedan od imperativa.

Projekt su još podržale tvrtke Bosch, Croatia osiguranje, Zagrebačka banka, Končar i Score Alarm te iz telekoma A1 Hrvatska.