PŠ Jasenak - „Čitanje je radost“

Autor: Mirjana Lesić, 23. 12. 2021.

Učenici PŠ Jasenak s učiteljicom Zrinkom Samardžić radosno su dočekali postavljanje knjiga za male i velike u kućicu pokraj škole te postali njezini čuvari. Učenicima će kućica otvoriti mnoge svjetove, a zaposlenicama Knjižnice Ogulin poklonili su crtež koji to i kazuje te pripremili kratki program. Slobodna knjižnica šarena je kućica iz koje će svi mještani Jasenka moći posuđivati knjige. Dio je to projekta „Čitanje je radost“ Gradske knjižnice i čitaonice Ogulin uz financijsku potporu Ministarstva kulture i medija, a u sklopu kojega su u suradnji s našom školom postavljene kućice - knjižnice i ispred naših područnih škola.
Knjižničarka Nikolina Brozović Stipetić nakon kratkog druženja uručila je učenicima i poklone u ime GKČ Ogulin.